۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
English
صفحه اصلی
1399/01/05 جلسه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا
جلسه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا

جلسه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا با حضور فرماندار شهرستان فردوس ، نماینده مردم در مجلس ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ، معاونین فرماندار ، بخشدار اسلامیه ،رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسدئولین دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه گفت : طی جلسات و هماهنگی های بعمل آمده از ورود مسافرین غیر بومی در شهرستان خودداری نموده و افرادی که علائم بیماری کرونا در آن ها مشاهده گردد با تعهد کتبی بستری می شوند .

مهندس میرزایی ادامه داد : در بحث پیشگیری از بیماری کرونا ما دو حوزه شخصی و اجتماعی داریم ؛حوزه شخصی مربوط به خود افراد و خانواده آن ها می شود و حوزه اجتماعی آن مربوط به فرهنگ سازی و آگاه سازی به مردم که با رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن از شیوع این بیماری کم کنند که فضای مجازی در این امر میتواند بسیار موثر واقع شود .

وی در ادامه افزود : فعالین فضای مجازی شلوغ کاری های بی مورد را کنترل کرده و با ارائه راهکارهایی که از سوی بهداشت و درمان منتشر می شود با اطلاع رسانی به موقع و صحیح و دعوت نمودن مردم به آرامش، می توانند بار بزرگی را از دوش مسئولین برداشته و به آگاهی بخشی مردم کمک نمایند .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت : شهرهایی که شیوع بالای ویروس کرونا را دارند و شهرهایی که امنیت سلامت بالایی دارند هر دو باید قرنطینه شده تا این بیماری به خوبی مورد کنترل قرار گیرد .

دکتر امیرحسنخانی افزود: باید اطلاع رسانی بیشتری انجام گرفته تا مردم در خانه بمانند و عید امسال را به جهت سلامت خود و اطرافیان از خانه ها خارج نشوند، همچنین همشهریان عزیزی که در شهرهای دیگر سکونت دارند برای حفظ امنیت سلامت خود ، خانواده ها و اطرافیان تا پایان شکست این ویروس بهتر است به فردوس سفر نکنند .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جلسه راه های مقابله با ویروس کرونا با بیان این مطلب که شهرهای استان خراسان جنوبی درگیر ویروس کرونا شده اند گفت : 4 بیمارستان در سطح استان وجود دارد که بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آن بستری شده و مورد مداوا قرار می گیرند که از این میان بیمارستان حضرت رسول اکرم علاوه بر شهرستان فردوس،شهرستان های سرایان و بشرویه را نیز پوشش می دهد و از امکانات بسیار مطلوبی در سطح استان برخوردار است .

دکتر احمدی در ادامه گفت : مردم باید این بیماری که شیوع بسیار بالایی نیز دارد را جدی گرفته و با رعایت نکات و موارد بهداشتی در خانه بمانند و نکات بهداشتی پیشگیری از این ویروس به درستی توسط رسانه ها به مردم اطلاع رسانی شود .

وی ادامه داد : افرادی که علائم این بیماری در آن ها مشاهده می شود بهتر است سریعا به بیمارستان جهت انجام آزمایشات مراجعه کرده و افراد بیمار نیز تا پایان مراحل درمان در بیمارستان بستری شوند تا خطری سلامت اطرافیان را تهدید نکند .

دکتر نگهبان،رئیس شبکه بهداشت و درمان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیماران مبتلا و بستری شدگان گفت : پویش مردمی که در راستای مبارزه با ویروس کرونا بدون هیچ حق الزحمه ای تلاش کرده و تعداد 60 نفر از جوانان و بسیجیان بصورت شبانه کلیه نقاط شلوغ و پرتردد شهر را ضدعفونی می کنند، کمک بسیار شایانی در امر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان فردوس کرده است .

وی ادامه داد : در شهرستان فردوس تعداد مبتلایان به این ویروس 6 نفر بوده که خوشبختانه تعداد 4 نفر بهبود و مرخص شدند و دو نفر دیگر نیز تحت مداوا و رو به بهبود می باشند .