۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
English
صفحه اصلی
1399/01/05 ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا
ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا
ششمین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در سومین روز از سال جدید به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاونین فرماندار،بخشدار اسلامیه، فرماندهان نظامی و انتظامی، شهرداران فردوس و اسلامیه،ریاست شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

🔴 فرماندار فردوس:

🔺حفظ سلامت مردم شهرستان فردوس خط قرمز ما در ستاد مدیریت کرونا است.

🔺تاکید بر تشدید نظارت ها و بازرسی های سرزده از صنوف حساس
🔺 پیگیری و رسیدگی قاطعانه، شکایات و گزارشات مردمی در خصوص عدم رعایت موارد بهداشتی
 
 
💢فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه ضمن تاکید بر لازم اجرا بودن  مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا  گفت : سلامت مردم شهرستان فردوس خط قرمز ما در این ستاد است و ادامه داد:
🔹استان ما از بابت مبتلایان به کرونا در رده 16 جدول کشوری است و شهرستان فردوس در امر پیشگیری و مقابله با این ویروس از پیشگامان بوده و در شرایط مطلوبی قرار دارد.

🔹 میرزائی گفت: علی رغم اینکه شهرستان فردوس در مسیر ترانزیت و پر ترددترین محورهای استان است  ولی خوشبختانه تاکنون از مبتلایان به این ویروس آمار فوتی در شهرستان نداشتیم و تعداد 10نفر از مبتلایان به این ویروس بهبود یافته اند و 4 نفر مابقی تحت مراقبت هستند که این نشان دهنده عملکرد بسیار مطلوب کادر درمانی و بهداشتی و دیگر دستگاه ها در بحث کنترل و نظارت مناسب و همچنین فرهنگ بالا و همراهی مردم شهرستان در رعایت مسائل بهداشتی است.


🔹وی افزود: فردوس اولین شهرستانی بود که  مبادی ورودی و خروجی آن با همکاری نیروی انتظامی ، پلیس‌راه، راهنمایی و رانندگی، نیروهای مقاومت بسیج سپاه ،هلال احمر و نیروهای شبکه بهداشت و درمان تحت کنترل قرار گرفت و مسافرین عبوری به سمت کمربندی هدایت شدند.

🔹رئیس ستاد مدیریت کرونا بر تشدید نظارت ها و بازرسی از صنوف حساس  تاکید نمود: رعایت بهداشت در صنوف حساس از جمله، نانوایی ها، لبنیاتی ها، قصابی ها و مواد غذایی در حفظ سلامت مردم و مقابله با ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است و طبق مصوبات قبل ملزم به استفاده از ماسک و دستکش هستند و  باید از سوی شبکه بهداشت و اداره صنعت و معدن و تجارت بطور جدی و مستمر مورد نظارت و بازرسی قرار گیرند و با متخلفین برخورد جدی بعمل آید و شکایات مردمی بطور قاطعانه مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

🔹فرماندار تاکید کرد: در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در روستاها و حفظ سلامتی کهنسالان ؛دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا با هماهنگی بخشداری اسلامیه و با همکاری بسیجیان نسبت به کنترل ورود افراد غیربومی و گردشگران اقدام نمایند.

🔹در ادامه مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان گزارشی از عملکرد مجموعه خود در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند .