۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
English
صفحه اصلی
1399/12/28 آخرین جلسه ستاد کرونا شهرستان در سال 99 به ریاست فرماندار تشکیل شد
آخرین جلسه ستاد کرونا شهرستان در سال 99 به ریاست فرماندار تشکیل شد
❇️آخرین جلسه ستاد کرونا شهرستان در سال 99 به ریاست فرماندار تشکیل شد .

🔹مهندس حلاج مقدم در ابتدا از خدمات تمام کسانی که به نحوی از ابتدای پیدایش بیماری کرونا درگیر بودند تقدیر و تشکر کرد .

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛وی مهمترین مبحث در ایام پیش رو را ازدحام جمعیت در آرامستان ها پیش‌بینی کرد و افزود: باید در بحث هشدار ها و اطلاع رسانی لازم نهایت تلاش صورت پذیرد تا خیرات برای شادی روح اموات به نحوی دیگر صورت پذیرد و از تجمع در ارامستان ها خودداری گردد .

🔹فرماندار شهرستان فردوس گفت: برابر مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا هر گونه اسکان مسافرین در پارکها، میادین، کمپهای موقت و اماکن فاقد مجوز از میراث فرهنگی و گردشگری در سطح شهرستان فردوس ممنوع است. همچنین ستاد اسکان آموزش و پرورش امسال تشکیل نشده و هیچ گونه اسکانی در مدارس نخواهد بود. علاوه بر آن شهرداری ها و نیروی های انتظامی با تخلفات احتمالی برابر قوانین برخورد خواهند کرد.

🔹حلاج مقدم ادامه داد: از همه هموطنان عزیز و شهروندان محترم مقیم سایر شهرهای کشور درخواست داریم به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از هر گونه سفر غیرضروری به شهرستان خودداری نمایند و سنت حسنه دیدار و احوال پرسی و دید و بازدید از اقوام را از طریق فضای مجازی و غیرحضوری بجا آورند.

🔹وی تاکید کرد: شهروندان در صورت انجام سفر ضروری باید قبل از مسافرت محل اسکان خود در مقصد یا بین راه را در مراکز اقامتی مجاز تعیین و رزرو و با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی در این اماکن حاضر شوند.

🔹وی با بیان این مطلب که اسکان مسافرین فقط در واحدهای دارای مجوز با ظرفیت محدود و با نظارت شبکه بهداشت و درمان، اماکن نیروی انتظامی، میراث فرهنگی امکان پذیر است، تصریح کرد: متولیان و بهره برداران هتل ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه های بومگردی ملزم به رعایت دستورالعملهای بهداشتی بوده و با هر گونه تخلف و سهل انگاری با جدیت برخورد خواهد شد.

🔹فرماندار شهرستان فردوس بر کشیک صنوف خدماتی تاکید کرد و افزود: صنوف ضروری از قبیل نانوایی ها، تعمیرگاه‌ها، قصابی ها، مواد غذایی و.. با مدیریت اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف در ایام تعطیل خدمات لازم را ارائه و اتاق اصناف بر فعالیت آنها به طور مستمر نظارت نمایند تا خدمت رسانی به شهروندان با خللی مواجه نگردد.

🔹وی در پایان اظهار نمود: خبرنگاران ، اصحاب رسانه و مدیران شبکه های مجازی این موارد را به نحو مطلوب اطلاع رسانی کرده تا همشهریان و هموطنان عزیز با آگاهی کامل از ممنوعیت های ناشی از بیماری کرونا ایام عید را سپری کنند .

🔹در ادامه سایر اعضای جلسه به بیان گزارش عملکرد دستگاه خود در ایام بیماری کرونا و پیگیری مصوبات جلسه قبل پرداخته و نقطه نظرات خود را در خصوص ممنوعیت های ناشی از این بیماری بیان نمودند .
 
 
تعداد بازدید: 217
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal